Menu Close

SUSITIKIMAS SU RADIACINĖS SAUGOS CENTRO SPECIALISTAIS

Gruodžio 6-tą dieną, Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pakvietė miesto gyventojus į nemokamą susitikimą su Radiacinės saugos centro specialistais.

Šią dieną gyventojai plačiau sužinojo apie radiaciją, galimus radiacijos šaltinius jos poveikį sveikatai, kaip jos galima išvengti. Radiacinės saugos centro specialistai atkreipė dėmesį į įvairius senovinius daiktus, laikomus namuose, nes būtent juose gali būti radioaktyvių ir sveikatai pavojingų sudedamųjų dalių. Renginio metu matavimo prietaisais specialistai išmatavo atsineštų daiktų galimą radioaktyvumą.

Seminaro metu buvo kalbama ir apie rentgenodiagnostines procedūras, kurių labai dažnai gydymo įstaigose prireikia kiekvienam diagnozuojant vienokį ar kitokį susirgimą. Kokiomis rentgenodiagnostinėmis procedūromis nereikėtų piktnaudžiauti, ar rentgenas pavojingas, į šiuos ir kitus klausimus radiacinės saugos centro specialistai atsakė seminaro metu. Buvo atkreipiamas dėmesys, kad visos rentgenodiagnostinės procedūros, kurios skiriamos pacientui, turi būti pagrįstos, jomis negalima piktnaudžiauti, kadangi kiekvienos iš jų metu, žmogus gauna tam tikrą apšvitos dozę. Tad bereikalingai atlikdami rentgenodiagnostines procedūras, galim ne sau padėti, o pakenkti.

Seminaro pabaigoje buvo pristatytos rekomendacijos, kaip mes turėtume elgtis branduolinės arba radiologinės avarijos metu. Suteikta aktuali informacija, kuri kaip teigė seminaro dalyviai, buvo tikrai naudinga.

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą