Menu Close

NUGAROS SKAUSMAI

Apie 80 proc. žmonių dėl įvairių priežasčių patiria nugaros skausmų, dažniausiai – sprando ir juosmens srityse. Jeigu tai nėra sunkių ligų išprovokuotas skausmas, o nugaros raumenų pertempimas ar nuovargis, jo galima išvengti koreguojant gyvenseną, vengiant stuburą žalojančių veiksnių bei pernelyg didelio krūvio. Svarbu fiziniais pratimais reguliariai stiprinti nugaros, liemens ir viso kūno raumenis.

JEIGU DAUG LAIKO TENKA SĖDĖTI…

Sėdint stuburui tenka didesnis krūvis nei einant. Koks būtų įdomus darbas ar laisvalaikis prie kompiuterio, savo laiką planuokite racionaliai. Kas 45-50 min. atsistokite ir pasimankštinkite. Atlikite keletą pratimų pečių juostos ir rankų raumenims atpalaiduoti, pasukite ištiestas ar sulenktas rankas, stipriai pagniaužykite kumščius, pasukite ratukus galva, pasukiokite galvą į šonus.

Kasdien skirkite laiko nugaros, juosmens ir viso kūno raumenims stiprinti. Tinkami mankštos pratimai sustiprins ir apsaugos nuo pažeidimų bei amortizuos krūvį, kurį stuburas patiria kai intensyviai dirbama, sportuojama.

Įsirenkite patogią ir ergonomišką darbo vietą darbe, namuose. Sėdėkite tiesiai, nesikūprinkite. Atkreipkite dėmesį, ar juosmeninė nugaros dalis atremta į kėdės atlošą. Prie darbo stalo keletą valandų galima pasėdėti ne ant darbo kėdės, o ant terapinio kamuolio.

Vairuotojo kėdę galima individualiai prisitaikyti naudojant specialias pagalvėles, „rutuliukų” paklotą. Ilgų kelionių metu naudokite pagalvėlę, apgobiančią sprandą. Taip išvengsite kaklo ir pečių raumenų įtampos.

Tinkamiausia kūno padėtis miegant yra ant šono, bet nesusirietus. Viena koja ištiesiama, kita šiek tiek sulenkiama. Pagalvė nedidelė, plokščia. Dar patogiau miegoti pasirinkus specialią ortopedinę pagalvę. Taip ištiesinama stuburo kaklinė dalis ir visas stuburas, atpalaiduojami sprando, pečių raumenys. Svarbu, kad smakras nebūtų prilenktas prie krūtinės.

KAIP MIEGOTI?

Miegoti geriau ant standaus, bet ne visiškai kieto pagrindo. Tinkamas pasirinkimas – čiužinys, kuris, slegiamas kūno, „prisitaiko“ prie anatominių kūno linkių ir leidžia kūnui atsipalaiduoti. Jeigu čiužinys tapo duobėtas ir nelygus, jį reikia pakeisti nauju.

KAIP NEŠTI DAIKTUS IR ATLIKTI BUITIES DARBUS?

Jeigu nešulys sunkus, paskirstykite jį į du, tolygiai dešiniajai ir kairiajai rankoms. Naudokitės kuprine. Petnešų ilgis turi būti individualiai pritaikytas, kad nereikėtų pernelyg atsilošti. Kai darbuojatės virtuvėje ruošdami maistą ar plaunate indus, viena koja remkitės į 15-20 cm atramą.

Skip to content