Menu Close

Stovykla “Pažinkime vieni kitus”

Rugpjūčio 13-14 dienomis, Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės lankėsi Pasvalio rajone, Raubonių kaime, sodyboje „Tatulos vingiai“, kur vyko vaikų ir jaunimo stovykla „Pažinkime vieni kitus“. 5 dienų (rugpjūčio 13-17 d.) trukmės stovyklą organizavo Pasvalio karate-kyokushin klubas „Kamuido“, kurios partneriu tapome ir mes. Čia susirinko apie 40 vaikų iš Anykščių, Pasvalio ir Kupiškio rajonų.

Pirmąją stovyklos dieną susipažinome, išsiaiškinome vaikų poreikius ir lūkesčius šioje stovykloje. Po pietų žaidėme „Minų lauko“ žaidimą, kurio pagalba sužinojome daug naudingos informacijos ir patarimų apie sveiką mitybą bei pirmąją pagalbą. Vaikai išsakė savo nuomonę, išklausė kitų komandos narių pasisakymus, diskutavo ir netgi šiek tiek ginčijosi tarpusavyje argumentuodami savo atsakymus į „minų“ klausimus. Iškart po žaidimo vaikams buvo skirta kūrybinė užduotis „Mano sveikas desertas“, kurios tikslas buvo surinkti savo komandą ir sukurti iš pateiktų ar savo sugalvotų ingredientų sveiką desertą bei argumentuoti, kodėl jis yra sveikas ir kuo naudingas mūsų organizmui.

Kiek vėliau nusidriekė nemaža eilė ties kūno sudėties analizatoriumi. Visiems vaikams ir stovyklos vadovams buvo pamatuotas ūgis, svoris, kūno masės indeksas, procentinis kūno riebalų bei raumenų kiekis, paros kalorijų norma ir vidinis riebalų kiekis. Kūno analizatoriaus rodmenis kiekvienam paaiškinome individualiai, taip pat pateikėme sveikos mitybos ir judėjimo rekomendacijas ilgesniam ir sveikesniam gyvenimui.

Vakare vyko mankšta ir fizinio aktyvumo užsiėmimai – kartu su vaikais žaidėme krepšinį, tinklinį, kvadratą, netgi matavome savo jėgas traukdami virvę, o vėliau ir varžydamiesi, kas daugiau šuoliukų padarys šokinėjant per ją.

Kitą dieną, iškart po pusryčių, vyko dokumentinio filmo „Cukrus“ peržiūra ir diskusija. Taip pat kūrybinės užduoties „Mano sveikas desertas“ komandos visiems dalyviams pristatė savo sukurtus receptus bei pažadėjo juos pabandyti pasigaminti namuose.

Pailsėję susėdome pasikalbėti apie psichoaktyviąsias medžiagas, jų poveikį jaunam organizmui ir alkoholio bei tabako vartojimo pasekmes asmeniniam ir socialiniam gyvenimui. Vaikai smalsiai apžiūrinėjo maketus, kurie iliustravo minėtų psichoaktyvių medžiagų vartojimo padarinius: dervų bei rūkančiojo skreplių kiekį, arterijų susiaurėjimą, tabako paveiktus dantis ir burnos vėžio požymius, sveikų ir alkoholio paveiktų kepenų skersinius pjūvius. Padiskutavę ėjome į lauką ir žaidėme greičio estafetes su „girtumo akiniais“, kurie imituoja išgėrusio žmogaus pojūčius esant vidutiniam girtumo laipsniui.

Šiek tiek vėliau žaidėme vikrumo žaidimus su šiaurietiško ėjimo lazdomis. Visi stovyklos dalyviai buvo supažindinti su šiaurietiško ėjimo technika, paaiškintos pagrindinės taisyklės ir tokio ėjimo klaidos. Po pietų, kartu su Pasvalio rajono gidu, leidomės į šiaurietiško ėjimo žygį prie Ąžuolpamūšės piliakalnio, kur išgirdome piliakalnių atsiradimo istoriją ir kitus jų ypatumus. Grįžę į stovyklavietę, apdovanojome vaikus Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro padėkomis už iniciatyvumą, kūrybingumą bei aktyvų dalyvavimą sveikatingumo veiklose.

Ačiū stovyklos organizatoriams už prasmingą ir puikų laiką bei galimybę suteikti vaikams naudingos informacijos, kuri padės jiems išsaugoti ir stiprinti savo sveikatą. Taip pat dėkojame Anykščių psichikos sveikatos centrui už paskolintus psichoaktyvių medžiagų vartojimo padarinių maketus. Ir ačiū vaikams, kurie buvo labai aktyvūs ir noriai dalyvavo mūsų organizuojamose veiklose!

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą