Menu Close

VEIKSMAI PO GIMNAZIJOSE GAUTŲ APLINKOS TESTAVIMO REZULTATŲ

Š. m. spalio mėn. pradžioje atlikus narkotinių medžiagų tyrimą aplinkoje, Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje ir Anykščių rajono Svėdasų Juozo-Vaižganto gimnazijoje buvo rasti narkotinių medžiagų pėdsakai.

Po gautų aplinkos testavimo rezultatų įvyko Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorės L. Pagalienės ir Anykščių Jono Biliūno gimnazijos Vaiko gerovės komisijos pasitarimas bei susitikimas su Svėdasų Juozo-Vaižganto gimnazijos direktore K. Diliene dėl veiksmų plano sudarymo ir įgyvendinimo. Lapkričio mėn. visuomenės sveikatos specialistai aplankė visas abiejų gimnazijų klases ir ten skaitė pranešimus apie psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevenciją, parengė stendus psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos tema. Abiejose gimnazijose vyko tėvų ir mokytojų susitikimai – pokalbiai su Anykščių psichikos sveikatos centro direktoriumi A. Gustu apie psichoaktyvių medžiagų vartojimo atpažinimą ir taikytinas priemones atpažinus. Prevencinę veiklą vykdė ir Anykščių rajono policijos komisariato pareigūnai, kurie gimnazijų mokiniams paaiškino apie psichoaktyvių medžiagų vartojimo ir platinimo pasekmes. Gruodžio mėn. Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje suplanuotas susitikimas su žmonėmis, turėjusiais skaudžią patirtį dėl narkotikų vartojimo. Viso mėnesio laikotarpiu mokiniams vyks prevencinių filmų peržiūra ir aptarimas.

Abiejose gimnazijose pasiūlyta psichologinė pagalba, susitarta dėl Ankstyvosios intervencinės programos vykdymo bei glaudaus bendradarbiavimo ateityje. Narkotinių medžiagų tyrimą aplinkoje planuojama atlikti ir kitais metais.

Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija, 2022-12-08

Skip to content