Menu Close

Suaugusiųjų gyvensenos tyrimas 2019 m.

SUAUGUSIŲJŲ GYVENSENOS TYRIMAS 2019 M.

Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad 2019 m. lapkričio – gruodžio mėn. visoje Lietuvoje vykdomas suaugusių (19 – 64 m.) ir pagyvenusių (65 – 75 m.) gyventojų faktinės mitybos, mitybos ir fizinio aktyvumo įpročių tyrimas, kurio metu numatoma apklausti atsitiktinės atrankos būdu atrinktus respondentus. Tyrimas atliekamas įgyvendinant 2019 m. sausio 3 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos priežiūros plėtros savivaldybėse komisijos 2019 m. sausio 14 d. protokolo Nr. LP-9 nutarimu Nr. 1 patvirtintus Valstybinių (valstybės perduotų savivaldybėms) visuomenės sveikatos priežiūros funkcijų vykdymo 2019 m. veiklos prioritetus.

Tyrimo tikslas – anketiniu apklausos būdu ištirti ir įvertinti suaugusių ir pagyvenusių Lietuvos gyventojų mitybos įpročius ir faktinę mitybą; išmatavus asmens ūgį ir kūno masę, apskaičiuoti kūno masės indeksą (KMI) bei įvertinti gyventojų fizinio aktyvumo būklę. Atlikto tyrimo duomenys leis įvertinti gyventojų mitybos ir fizinio aktyvumo būklę bei pokyčius ir rengti sveikos mitybos bei fizinio aktyvumo skatinimo rekomendacijas, organizuoti mokymus specialistams ir visuomenei apie tinkamą mitybą bei fizinio aktyvumo skatinimą, problemas bei galimus jų sprendimo būdus. Analogiški tyrimai Lietuvoje vykdomi nuo 1997 m. kas 5 – 6 metai.

Tyrimo koordinatorius ir duomenų tvarkytojas – Sveikatos mokymų ir ligų prevencijos centras. Tyrimą atlieka savivaldybių visuomenės sveikatos biurų specialistai. 2019 m. visoje Lietuvoje planuojama apklausti 2819 asmenų, iš jų Anykščių raj. planuojama apklausti 24 asmenis.

Atkreipiame dėmesį, kad anketa yra anoniminė, savo vardo, pavardės ar kitos informacijos, leidžiančios identifikuoti respondentą, rašyti nereikia. Apklausos duomenys bus suvedami į kompiuterinę programą, prieš tai suteikus kiekvienai anketai (kiekvienam respondentui) kodą (numerį). Bus analizuojami ir naudojami tik apibendrinti duomenys, nenaudojant ir negalint atsekti asmens duomenų.

 

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą