Menu Close

Pasaulinė diena be tabako 2018

Gegužės 31 d. Pasaulinė diena be tabako! 2018 metų Pasaulinės dienos be tabako tema – „Tabakas ir širdies ligos“, siekiant atkreipti dėmesį į tabako ir tabako gaminių vartojimą, kaip labai svarbų veiksnį, sukeliantį insultą, širdies ir periferinių kraujagyslių ligas.
Pažymime, kad kiekvienas pilietis gali prisidėti prie pasaulio be tabako kūrimo, atsisakant žalingo įpročio ar ieškant pagalbos metant rūkyti, nes ne vien valdžios institucijos ir įstaigos yra atsakingos už veiksmingą tabako kontrolės ir prevencijos įgyvendinimą, tam reikia visuomenės įsitraukimo – kiekvieno iš Jūsų.
Šią dieną visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti. Kaip ir visoje Lietuvoje, ir mūsų rajono savivaldybėje vyko šiai dienai skirti renginiai.
Anykščių A. Baranausko aikštėje vykusio rengnio metu keli dalyviai tikino Pasaulinės dieną be tabako nerūkysiantys ir tikisi, kad būtent nuo šios dienos jų gyvenimo būdas pasikeis į gyvenimą be tabako. Džiaugiamės už jus ir linkime stiprybės, siekiant užsibrėžto tikslo!
Renginio metu dalyviai domėjosi apie rūkymo įtaką širdies ligoms, atliko širdies ligų rizikos tendencijų įvertinimo testą, priklausomybės nuo nikotino testą, matavosi arterinį kraujospūdį, vyko individualios konsultacijos. Išdalinta įvairių informacinių lankstinukų apie rūkymo prevenciją ir širdies ligų riziką, daugelis tvirtino norintys perduoti informaciją artimiesiems, šeimos nariams.
Praeiviams ir Anykščių rajono savivaldybės įstaigų darbuotojams siūlėme atsisakyti žalingo įpročio – mesti rūkyti, o vietoj cigaretės vaišinome obuoliu su šiai akcijai Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centro pagamintais lipdukais.
Anykščių rajono mokyklose vyksta moksleivių piešinių konkursas „Mano pasaulis be tabako“.
Renginio organizatoriai: Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Renginio partneriai: Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centras, Anykščių turizmo informacijos centras.
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą