Menu Close

NELEGALI VEIKLA KELIA GRĖSMĘ SVEIKATAI

Atkreipiame Jūsų dėmesį į besiskelbiančius neaiškios kompetencijos „specialistus“, užsiimančius ligų diagnostika ir gydymu neturint licencijos bei šias paslaugas teikiančius ne sveikatos priežiūros įstaigose. Pažymėtina, kad Lietuvoje sveikatos priežiūros paslaugas gali teikti tik licencijuoti specialistai licencijuotoje įstaigoje. Taigi, regėjimo patikrinimas atliekamas tik regos salonuose, centruose, gydymo įstaigose. Mobilios regos patikros paslaugos yra draudžiamos. Tokia veikla yra laikoma neteisėta ir už nustatytus pažeidimus pagal LR administracinių teisės pažeidimų kodeksą yra skiriamos baudos, kurių konkretų dydį nustato teismas.

Pabrėžiame, kad žmonės, kreipdamiesi į licencijų neturinčius asmenis bei įstaigas, rizikuoja ne tik prarasti pinigus už jiems suteiktas paslaugas, bet ir savo sveikata, nes neteisingai diagnozuota liga, netinkamai paskirtas gydymas yra bene dažniausios priežastys, dėl kurių gali atsirasti neigiamų pasekmių sveikatai. Lietuvoje diagnozuoti bei gydyti ligas gali tik atitinkamą licenciją turintys gydytojai ir tik licenciją turinčioje sveikatos priežiūros įstaigoje.

Kovą su neteisėta veikla vykdo Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba).  Akreditavimo tarnybos internetinėje svetainėje Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (lrv.lt) yra viešai skelbiama ir visiems prieinama informacija apie sveikatos priežiūros įstaigų ir sveikatos priežiūros specialistų licencijas, taigi kviečiame gyventojus aktyviai naudotis šia informacija.

Primename, kad akių patikrą profilaktiškai svarbu atlikti vaikams kasmet, o suaugusiems – kas dvejus metus. Reguliarūs profilaktiniai patikrinimai yra būtini norint išsaugoti Jūsų akių sveikatą ir gerą regėjimą. Jų dėka dar ankstyvojoje stadijoje galima pastebėti pirmuosius akių ligų simptomus ir išvengti susijusių ligų. Kai kuriais atvejais gydytojas oftalmologas gali padaryti išvadas apie Jūsų bendrą sveikatos būklę, nustatyti ankstyvus sveikatos sutrikimų simptomus, kurie ilgainiui gali pakenkti ir Jūsų regėjimui.

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą