Menu Close

NEDELSKITE ATLIKTI VAIKO PROFILAKTINIO SVEIKATOS TIKRINIMO

Primename, jog prieš kiekvienus naujus mokslo metus, ugdymo įstaigos privalo gauti informaciją apie vaiko sveikatą ir jo galimybes dalyvauti ugdymo veikloje. Anykščių rajono šeimos gydytojai (vaikų ligų gydytojai) ragina nedelsti ir vaiko profilaktinį sveikatos tikrinimą atlikti jau dabar – artėjant vasarai arba vasaros metu.

Vaiko profilaktinis sveikatos tikrinimas nemokamai atliekamas toje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje vaikas yra prirašytas. Pas šeimos gydytoją ir gydytoją odontologą reikia kreiptis įprasta tvarka: užsiregistruoti iš anksto ir atvykti nurodytu laiku. Būtina, kad vaiką iki 16 metų lydėtų vienas iš tėvų arba atstovų pagal įstatymą. Rekomenduojama pas savo šeimos gydytoją atvykti jau pasitikrinus dantų būklę pas pasirinktą gydytoją odontologą.

Profilaktinio sveikatos tikrinimo metu šeimos gydytojai įvertina vaiko psichomotorinę raidą (iki 4 metų), regėjimą, kalbą, klausą, atramos judamąjį aparatą, išmatuoja ūgį, svorį, arterinį kraujo spaudimą, įvertina psichikos sveikatos būklę, mitybos ir higienos įgūdžius, burnos sveikatą.

Vaiko sveikatos pažymėjime gydytojas pateikia išvadas ir rekomendacijas dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje, kokią fizinio lavinimo grupę vaikas galės lankyti (pagrindinę, parengiamąją ar specialiąją). Taip pat nurodomos ir pirmosios pagalbos priemonės, jei vaikui prireiktų skubios pagalbos mokykloje. Visos šios rekomendacijos svarbios ugdymo įstaigoms parenkant vaikui tinkamą vietą klasėje, pritaikant tinkamą jo ūgiui suolą, užtikrinant tinkamos aktyvumo kūno kultūros pamokose programos parinkimą, prireikus pritaikant ugdymo įstaigos aplinką specialiesiems vaiko poreikiams. Atlikus vaiko profilaktinį sveikatos tikrinimą, išrašomas (užpildomas) vaiko sveikatos pažymėjimas (forma Nr. 027-1/a), kuris galioja 1 metus nuo vaiko tikrinimo. Taip šeimoms yra sudarytos galimybės visus metus joms patogiu laiku pasirūpinti vaiko profilaktiniu sveikatos tikrinimu.

Iš anksčiau planuodami vaiko profilaktinį sveikatos tikrinimą išvengsite streso bei sutaupysite savo ir gydytojų laiką!

Skip to content