Menu Close

MAUDYTIS REKOMENDUOJAMA TIK PRIŽIŪRIMOSE MAUDYKLOSE

Maudymosi sezonas Lietuvoje oficialiai prasideda nuo birželio 1-osios ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Kur maudytis saugu, o kurių vandens telkinių reikėtų vengti, informaciją galima rasti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro interneto svetainės skiltyje:
Vasara kol kas nelepina šiluma, bet maudynių entuziastai anksčiau ar vėliau „atidarys maudymosi sezoną“. Prieš brendant į vandenį svarbu įsitikinti, ar maudytis jame yra saugu, ar vanduo neužterštas. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai rekomenduoja maudytis savivaldybių prižiūrimose maudyklose ir poilsiauti rekreacijai skirtose zonose – poilsiavietėse, kuriose periodiškai atliekami vandens tyrimai, ištirtas smėlis, yra įrengti tualetai, šiukšlių dėžės, pastatytos persirengimo kabinos ir kitos švarai bei saugumui būtinos priemonės.
Šiltas vandens telkinių vanduo – palanki terpė daugintis įvairiems ligų sukėlėjams
Per vandenį gali plisti įvairios bakterinės, virusinės, parazitinės kilmės užkrečiamosios ligos. Dažniausiai ligų sukėlėjai į organizmą patenka per burną, kai besimaudant gurkštelima užteršto vandens, rečiau per pažeistą odą ar gleivines.
„Vis labiau šylant vandens telkiniams, rizika užsikrėsti ir susirgti per vandenį plintančiomis ligomis, padidėja, kadangi įšilusiame ir organinėmis medžiagomis užterštame vandenyje susidaro palankios sąlygos įvairiems patogenams ilgai išlikti gyvybingiems ar daugintis“,– atkreipia dėmesį NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Simona Žukauskaitė-Šarapajevienė.
Jei į žmogaus organizmą patenka ligos sukėlėjų, žmogus gali susirgti. Dažniausiai tai būna ūmios žarnyno infekcinės ligos, kurių simptomai – įvairūs: karščiavimas, viduriavimas, vėmimas, galvos ir pilvo skausmai, silpnumas.
„Ypač pavojinga maudytis užterštame vandenyje yra vaikams, kadangi jie maudydamiesi dažniau gurkšteli vandens, o jų imuninė sistema dar nėra visiškai susiformavusi, taip pat didesnė rizika senjorams, nėščioms moterims ir silpną imuninę sistemą turintiems asmenims“, – primena specialistė.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija
Skip to content