Menu Close

Anykščių rajono ugdymo įstaigos – vienintelės turinčios statusą „Aktyvi mokykla“ Utenos apskrityje

Norime pasidžiaugti, kad net 3 Anykščių rajono ugdymo įstaigos (Anykščių Antano Baranausko pagrindinė mokykla, Anykščių vaikų lopšelis-darželis „Žiogelis“ ir Anykščių rajono Kavarsko pagrindinė mokykla-daugiafunkcis centras) 2019-2020 m. įgijo statusą „Aktyvi mokykla“ ir tapo mokyklomis, kuriose išskirtinis dėmesys skiriamas mokyklos bendruomenės fizinio aktyvumo skatinimui, kuriant fiziniam aktyvumui palankią mokyklos aplinką ir integruojant fizinį aktyvumą į kasdienį mokyklos gyvenimą.

Aktyvios mokyklos modelio kūrimas mokyklų bendruomenėms atveria plačias galimybes ne tik pagerinti fizinio ugdymo pamokas bei sukurti tam palankią aplinką, bet ir pakeisti visą mokyklos gyvenimą, t. y. skatinti visus proceso dalyvius imtis fizinio aktyvumo veiksmų visą dieną, ieškoti naujų netradicinių būdų fiziniam aktyvumui išreikšti bei įtraukti į šią veiklą partnerius.

Kodėl aktyvi mokykla?

  • Mokykla, pripažinta aktyvia mokykla, savo bendruomenei praneša, kad joje yra skatinamas mokinių fizinis aktyvumas visą dieną (kelyje į mokyklą ir iš jos, kūno kultūros pamokų metu, per pertraukas, būreliuose, lauke, laisvalaikiu).
  • Šioje mokykloje trumpinamas pasyvaus sėdėjimo laikas.
  • Keliamas kūno kultūros pamokų prestižas diegiant vaikams patrauklų, įtraukiantį, suteikiantį žinių, didinantį fizinį pajėgumą ir keliantį teigiamas emocijas kūno kultūros pamokų turinį.
  • Skatinamas fizinis aktyvumas po pamokų ir per atostogas.
  • Kuriama fizinė aplinka, skatinanti fizinį aktyvumą ir formuojanti fizinės veiklos visiems kultūrą.
  • Stengiamasi įtraukti į fizinio aktyvumo veiklą visą mokyklos bendruomenę ir partnerius.
  • Fizinis aktyvumas tampa neatsiejama kasdiene veikla.

Daugiau informacijos, sąrašą, gerąją patirtį bei akimirkas iš renginių rasite paspaudę žemiau esančią nuorodą:

http://www.smlpc.lt/lt/vaiku_sveikatos_stiprinimas/aktyvi_mokykla/

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą