Menu Close

ALERGIJOS SIMTOMŲ PREVENCIJA

PRADĖKIME GERTI VAISTUS NUO ALERGIJOS

Jeigu žinote, kad esate alergiškas žiedadulkėms ir vartojate gydytojo paskirtus vaistus, nelaukite, kol pajusite pirmuosius simptomus. Nors manome, kad pavasaris prasideda balandį arba gegužę, pavasarinės alergijos simptomai gali pasireikšti anksčiau, todėl, pasitarę su gydytoju, pradėkime vartoti savo receptinius vaistus nuo alergijos 2–3 savaitėmis anksčiau.

PATIKĖKITE NAMŲ VALYMO DARBUS KAŽKAM KITAM

Nevalytos patalpos – didžiausias alergenų šaltinis. Pagal galimybę namų valymo darbus perleiskite kitiems šeimos nariams, kurie nėra alergiški. Jeigu tokios galimybės neturite, dirbdami dėvėkite respiratorių.

KASDIEN KEISKIME DRABUŽIUS

Dažniau skalbkime drabužius. Žiedadulkių sezono metu atlikti tyrimai rodo, kad ant lauke dėvimų marškinėlių per vieną dieną nusėda septyni milijonai žiedadulkių. Tai gali būti viena iš priežasčių, dėl kurios alergenai patenka į mūsų aplinką. Todėl ypač užteršti yra viešųjų patalpų plotai, kur lankosi daug žmonių. Dažniau skalbdami ir keisdami drabužius, sumažinsime alergenų kiekį mus supančioje aplinkoje. Nustatyta, kad skalbimo metu nuo audinių pašalinama 99,9 proc. žiedadulkių.

EIDAMI MIEGOTI PRAUSKIMĖS PO DUŠU IR NEPAMIRŠKIME IŠSITRINKTI PLAUKŲ

Mūsų naudojamos kosmetinės odos ir plaukų priežiūros priemonės tarsi magnetas pritraukia žiedadulkes. Ant mūsų odos ir plaukų nusėda alergenai, kuriuos mes parsinešame į namus. Nenusineškime jų į savo lovas. Eidami miegoti nuplaukime juos ir miegosime saugiau. GERKIME DAUGIAU ŽALIOSIOS ARBATOS Japonijos mokslininkų laboratoriniai tyrimai parodė, kad žaliojoje arbatoje esama tam tikro junginio, kuris blokuoja ląstelių receptorių dalyvavimą sukeliant ir palaikant alerginę reakciją. Žalioji arbata gali būti viena iš alerginius simptomus palengvinančių priemonių alergiškiems žmonėms.

NEVARTOKIME ALKOHOLIO

Vyno taurė nepadės susidoroti su sloga, ji net gali padaryti žalos ir pabloginti padėtį. Atlikus tyrimą, kuriame dalyvavo beveik šeši tūkstančiai moterų, nustatyta, kad išgėrus daugiau kaip dvi stiklines vyno per dieną alergijos simptomai sustiprėja dvigubai net toms moterims, kurioms nebuvo diagnozuota alergija. Fermentacijos proceso metu gaminamas histaminas – cheminė medžiaga, kuri ir sukelia alergijos simptomus. Atsisakykite vyno, ypač to, kuriame yra sulfitų. Sulfitų dedama beveik į visus vynus, gaminamus pramoniniu būdu. Beje, daugiau jų būna baltajame ir saldžiame vyne.

PAPILDYKIME SAVO MITYBĄ OMEGA-3 RIEBALŲ RŪGŠTIMIS

Suvalgę žuvies vakarienei nepasveiksime, bet ji gali padėti palaikyti sveiką imuninę sistemą, mažinti uždegimą ir jautrumą alergijai. Omega-3 riebalų rūgščių gausime suvalgę riebios žuvies, graikinių riešutų ar vartodami sėmenų aliejų, žuvų taukų papildus.

GERINKIME ŽARNYNO BŪKLĘ

Be reikiamo fermentų kiekio negalėtume palaikyti energinės pusiausvyros. Didžiąją dalį fermentų gamina žarnyno bakterijos, o kai pakinta žarnyno aplinka ir ima vešėti žalingos bakterijos, fermentų gamyba sutrinka. Tada nusilpsta imunitetas, kamuoja alergijos, trūksta energijos. Organizmo veiklą sureguliuoti galima vartojant daugiau fermentuoto maisto (vaisių ir daržovių). Organizmo fermentų aktyvumą padidinti galime retkarčiais praalkdami arba tiesiog saikingai valgydami (atsisakykime užkandžiavimų ir, kai jaučiame alkį, nevalgykime bet ko, palaukime, kol bus pagamintas šviežias ir visavertis maistas).

Kita svarbi prevencinė priemonė – Žiedadulkių dienoraštis . Jį sukūrė mokslininkai, siekdami padėti asmenims, kurie yra jautrūs įvairiems augalų žiedadulkių alergenams, stebėti savo savijautą. Dienoraštis patogus, nes savo alergijos požymius galima susieti su oru plintančių žiedadulkių kiekiu bet kurią norimą dieną. Pildant Žiedadulkių dienoraštį gausite ne tik informaciją apie žiedadulkių kiekį, bet ir personalizuotą alergijos simptomų prognozę . Žiedadulkių dienoraštis gali būti naudingas keliaujant po Europą ir sužinoti šalies, kurioje tuo metu esate žiedadulkių poveikį sveikatai. Nauda – akivaizdi, nes nuolatos stebint savo savijautą galima pasikoreguoti dienos ar net savaitės planus ir taip išvengti nemalonių pojūčių.

Parengta pagal Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro ir  Personalinė alergijos simptomų prognozavimo sistemos informaciją

 

 

Skip to content