Menu Close

ANYKŠČIUOSE PRADĖJO VEIKTI PRIKLAUSOMYBIŲ KONSULTACINIS PUNKTAS

2018 metais Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo remiamo projekto „Priklausomybių konsultanto modelio, veikiančio užsienio šalyse, diegimas 9 Lietuvos savivaldybėse“ pristatymai jau įvyko visoje Lietuvoje. Nuo kovo mėnesio Priklausomybių konsultaciniai punktai pradeda veikti devyniose šalies savivaldybėse.
Priklausomybės ligų specialistų asociacijos vadovai, sertifikuoti priklausomybių instruktoriai, projekto administratoriai lankėsi Vilkaviškyje, Anykščiuose, Pakruojyje, Vilniuje, Klaipėdoje, Alytuje, Marijampolėje, pristatymai surengti ir Kaune bei Kauno rajone.

Nudžiugino teigiama partnerių reakcija
Susitikimuose gausiai dalyvavo savivaldybių tarybų nariai, administracijų atstovai, apygardų probacijų tarnybų specialistai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, kasdien su priklausomais žmonėmis susiduriantys socialiniai darbuotojai.
„Džiaugiamės, kad nemažoje dalyje savivaldybių mūsų projektas buvo sutiktas itin šiltai, kaip rimtas pagalbininkas motyvuojant priklausomus žmones. Socialiniai partneriai, nevyriausybinės organizacijos siūlė savo patalpas, kur būtų galima padėti ir norintiems keistis, ir priklausomą asmenį turinčių šeimų nariams. Viliamės, kad mūsų „pirmoji kregždė“ prisidės prie to, kad Priklausomybių konsultaciniai punktai veiktų kiekvienoje šalies savivaldybėje“, – po pristatymų sakė Priklausomybės ligų specialistų asociacijos pirmininkas Gytis Jurevičius.
Į Konsultacinį punktą dėl savo ar šeimos narių priklausomybės nuo alkoholio ar kitų psichoaktyviųjų medžiagų galima kreiptis anonimiškai, be jokio gydytojo siuntimo. Kaimyninėje Lenkijoje jau du dešimtmečius veikia per 2 tūkst. tokių anoniminės pagalbos punktų, prižiūrimų vietos valsčių (gminų).

Užpildo vietą, kuri iki šiol Lietuvoje buvo tuščia
Pristatydami Priklausomybių konsultacinį punktą, specialistai pabrėžė, kad jis siekia užpildyti iki šiol Lietuvoje buvusią tuščią erdvę tarp stacionaraus gydymo nuo priklausomybių ir šeimos, kuri neretai slepia savo nario problemą ar užsiima žalinga savigyda.
Priklausomybių konsultaciniame punkte siekiama motyvuoti rizikingai vartojančius alkoholį keisti žalingus gyvenimo įpročius; motyvuoti ir nukreipti tiek priklausomus nuo alkoholio, tiek jų šeimos narius kreiptis dėl profesionalaus psichoterapinio gydymo; teikti paramą sveikstantiems žmonėms, baigusiems reabilitacijos programą; padėti šeimos nariams, neretai išgyvenantiems kopriklausomybę.

Sėkmės pagrindas – mokymai ir kvalifikacijos kėlimas
Susitikimuose buvo pabrėžta, kad Priklausomybės ligų specialistų asociacija sieks ypatingą dėmesį skirti pradiniams ir nuolatiniams (kasmetiniams) konsultantų apmokymams, siekiant gilinti jų žinias apie mokslu paremtus pagalbos metodus bei dalintis gerąją praktine darbo su žmonėmis patirtimi.
Šiuo metu punktai įkurti ir veikia visose devyniose Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo projekto savivaldybėse – Vilniuje, Kaune ir Kauno rajone, Klaipėdoje, Alytuje, Marijampolėje, Anykščiuose, Vilkaviškyje, Pakruojyje.
Anykščiuose punktas veikia K. Ladigos g. 1 – 207 kab., antradieniais ryte (10:00 – 12:00, tel. užsiregistruoti ir susitarti 8 641 27782); konsultuojama ir Kurklių mst. (S. Neries g. 11) – visą savaitę (būtina užsiregistruoti ir susitarti 8 674 01904).
Pilną punktų veiklos vietų sąrašą, darbo grafiką ir kontaktinius telefonus galite rasti – http://www.prik.lt/konsultaciniai-punktai/

Projektas „Priklausomybių konsultanto modelio, veikiančio užsienio šalyse, diegimas 9 Lietuvos savivaldybėse“ finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo (VVSSF) lėšomis.

Daugiau informacijos – plsasociacija@gmail.com ; 8 611 43302
Daugiau apie projekto „Priklausomybių konsultanto modelio, veikiančio užsienio šalyse, diegimas 9 Lietuvos savivaldybėse“ eigą ir Priklausomybės ligų specialistų asociacijos veiklą galite sužinoti www.prik.lt.

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą