Menu Close

VYKO SVEIKATOS STIPRINIMO PROGRAMA, SKIRTA ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ LIGŲ BEI CUKRINIO DIABETO PROFILAKTIKAI

Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras rugsėjo-spalio mėn. vykdė programą, skirtą širdies ir kraujagyslių bei cukrinio diabeto ligų profilaktikai. Programoje nemokamai galėjo dalyvauti anykštėnai, kuriems nustatyta širdies kraujagyslių ligų arba cukrinio diabeto rizika, o taip pat savanoriškai besikreipiantys asmenys. Surengti 6 teoriniai-praktiniai užsiėmimai, kuriuos vedė gydytoja dietologė, psichoterapeutė doc. Rūta Petereit, sveikatos edukatorius Artiomas Šabajevas, kineziterapeutė Greta Baronaitė, ugdančioji virėja dr. Gintarė Šabajevienė.

Pirmojo užsiėmimo metu buvo aptarta sveikos gyvensenos reikšmė lėtinių neinfekcinių ligų prevencijai. Dalyviai buvo supažindinti su širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos veiksniais, jų įtaka sveikatai, galimas komplikacijas, bei svarbiausius sveikatos rodiklius.

Užsiėmimų su gydytoja dietologe metu buvo aptarta mitybos reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto atsiradimui bei prevencijai, sveikos mitybos principai, sveikatai palankaus maisto pasirinkimas, antsvorio ir nutukimo prevencija bei mažinimas.

Puikiai pavyko nuotolinis praktinis užsiėmimas ,,Sveikatai palankaus maisto gamybos principai“, kurio metu programos dalyviai išmoko pasigaminti sveikesnį maistą. Ugdančioji virėja gamino keletą patiekalų: bolivinės balandos ir grikių košę, žemoje temperatūroje kepta lašiša, bei bulvių – kalafiorų košę ir varškės apkepą, kuris iš deserto virto pilnaverčiu patiekalu, ieškant kuo pakeisti greituosius angliavandenius ir pridėtinį cukrų.

Taip pat vyko teoriniai – praktiniai užsiėmimai su kineziterapeute. Teorinių – praktinių užsiėmimų metu buvo aptarta fizinio aktyvumo reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto prevencijai, kalbėta apie tinkamo fizinio aktyvumo ir krūvio pasirinkimą. Mokoma mankštos ir kvėpavimo pratimų, kuriuos programos dalyviai galėtų nesunkiai atlikti namuose.

Užsiėmimų su psichologe metu pateikta daug naudingos informacijos apie streso reikšmę širdies ir kraujagyslių bei cukrinio diabeto atsiradimui, darbo ir poilsio režimo svarbą. Užsiėmimai padėjo suvokti streso prigimtį, teigiamo, o taip pat ir neigiamo poveikio aspektus, streso ryšį su gyvensena.

Džiugu, kad visų susitikimų metu dalyviai buvo aktyvūs ir noriai diskutavo sveikatos stiprinimo klausimais.

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą