Menu Close

INFORMACIJA APIE MOBILIUS PUNKTUS!

 • Šeimos gydytojo siuntimas vykimui į mobilius punktus, kuriuose pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19), nereikalingas.
 • Jokiu būdu negalima vykti į mobilius punktus nusprendus savarankiškai – prieš tai būtina skambinti 1808.
 • Pacientai, 14 dienų laikotarpiu keliavę užsienyje ar turėję sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu ligos atveju, jeigu jiems pakilo temperatūra, atsirado kosulys ar dusulys, turi skambinti į Karštąją koronaviruso liniją telefonu 1808.
 • Ar pacientas turi būti tiriamas, nuspręs Karštosios linijos konsultantas, vadovaudamasis numatytu algoritmu.
 • Tuo atveju, jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone.
 • Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.
 • Tiems žmonėms, kurie negalės į mobilius punktus atvykti patys, savivaldybės įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas. Svarbu, kad į Mobilų punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.
 • Atvykus į mobilų punktą, žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, instruktuojama, kaip bus vykdoma tepinėlio paėmimo procedūra. Kartu su savimi žmogus turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.
 • Langą žmogus turės pradaryti tada, kai mobilios komandos narys to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti.
 • Atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato.
 • Nustačius poreikį pacientą hospitalizuoti, kviečiama GMP ir pacientas transportuojamas į ligoninę.

Iki kovo 20 d. tokie punktai bus įkurti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Tauragėje, Telšiuose, Alytuje ir Utenoje.

Mobilūs punktai pradės veikti tuomet, kai apie tai oficialiai praneš LR Sveikatos apsaugos ministerija. Apie kiekvieno punkto veiklos pradžią bus paskelbta atskirai!!!

Tepinėlių iš paciento nosiaryklės ir ryklės paėmimo mobiliuose punktuose covid-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti organizavimo tvarkos aprašas: http://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/tepineliai.pdf

Plačiau: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/mobilus-punktai-reikia-skambinti-1808-o-ne-kreiptis-i-seimos-gydytoja?fbclid=IwAR0-hEWgm7NjtEdp7NfxAkdUO3H434DPusGR8Gdf3Xm4H1xEbsb4ChG6Xs0

Parengta pagal LR Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją.

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą